شناسه : 28831
پ, 02/22/1401 - 13:10
نویسنده : استان سیستان و…
عکس

۶ محکوم به قصاص با تلاش ستاد ملی صبر سیستان و بلوچستان به زندگی بازگشتند/ سازش در ۷۰۵ پرونده از ابتدای سال

حجت الاسلام والمسلمین علی مصطفوی نیا اظهار کرد: سیستان و بلوچستان استانی با قابلیت‌های صلح و سازش بسیار فراوان است و نقش بزرگان، معتمدان و ریش سفیدان برای ایجاد صلح و سازش در اختلافات طایفه‌ای استان بر کسی پوشیده نیست.

حجت الاسلام والمسلمین علی مصطفوی نیا  اظهار کرد: سیستان و بلوچستان استانی با قابلیت‌های صلح و سازش بسیار فراوان است و نقش بزرگان، معتمدان و ریش سفیدان برای ایجاد صلح و سازش در اختلافات طایفه‌ای استان بر کسی پوشیده نیست.

وی به سازش پرونده‌های اختلافات طایفه‌ای در استان در ۲ ماه ابتدای سال اشاره کرد و گفت: با تلاش بزرگان، معتمدان، ریش سفیدان و اعضای ستاد ملی صبر ۶ محکوم به قصاص در استان سیستان و بلوچستان از مجازات قصاص رهایی یافتند.

رئیس کل دادگستری استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه ۴ نفر از این افراد در ماه مبارک رمضان و در قالب پویش «به حرمت علی ع می بخشم» از مجازات قصاص رهایی یافته اند گفت: ۲ نفر دیگر نیز در فاصله کوتاه پس از ماه مبارک تا کنون اخذ رضایت شده است.

وی با بیان اینکه این ۶ نفر با همت بزرگان، معتمدان و ریش سفیدان در شهرستان های زاهدان شعبه ۲۱ شورای حل اختلاف، دشتیاری شعبه ۲، ایرانشهر شعبه یک و ۲ شورای حل اختلاف، بزرگان و معتمدان زندان شهرستان سراوان و اعضای شورای حل اختلاف شهرستان چابهار به سازش ختم شده است.

حجت الاسلام والمسلمین مصطفوی نیا در ادامه از تلاش اعضای شورای حل اختلاف دشتیاری در سازش پرونده مالی ۵۶۰ میلیون تومانی قدردانی کرد و گفت: اختلاف طایفه ای که ممکن بود عواقب بسیار سنگینی به دنبال داشته باشد با تلاش بزرگان و ریش سفیدان و اعضای شورای حل اختلاف شعبه ۲ نگور این اختلاف مالی به مبلغ ۵۶۰ میلیون تومان به سازش منجر شد.

وی همچنین به سازش در ۷۰۵ فقره پرونده از ابتدای امسال تا کنون در شعب شوراهای حل اختلاف استان اشاره کرد و گفت: پرونده های زیادی در شورای حل اختلاف در بدو ورود به سازش ختم می شوند که این مهم نشان از تلاش و اشراف خوب اعضای شوری حل اختلاف نسبت به مسائل استان دارد.

رئیس کل دادگستری استان به تشکیل کارگروه نحوه مشارکت مردم برای پیگیری صلح در پرونده های قصاص اشاره کرد و گفت: جلسات این کارگروه به صورت ماهانه در سطح استان برگزار می شود که پرونده های مربوط به قصاص در این کارگروه بررسی و اقدامات لازم برای صلح و سازش و اخذ رضایت از اولیای دم در صورت امکان توسط افراد متخصص دراین زمینه پیگیری می شود.

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)