شناسه : 31288
چ, 12/10/1401 - 08:32
نویسنده : استان سیستان و…
عکس

سازمان زندان‌ها: فردی با هویت سعید باران زهی در زندان زاهدان نداریم

سازمان زندانها در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: فردی با هویت سعید باران زهی در زندان زاهدان نداریم و تمام موارد مطرح شده در این زمینه کذب است.

در توضیحات سازمان زندان‌ها آمده است: پس از انتشار ادعای عجیب تعرض جنسی به برخی بازداشتی‌ها در زندان مرکزی و کانون اصلاح و تربیت زاهدان در شبکه‌های معاند، تحقیقات و بررسی‌های گسترده‌ای از سوی دادستان زاهدان و واحدهای نظارتی اداره‌کل زندان‌های استان انجام شد. در نتیجه تحقیقات صورت گرفته مشخص شد فردی با هویت سعید باران زهی که ادعا می‌شود در زندان مورد شکنجه و تعرض قرار گرفته است، اصلا در زندان‌های استان سیستان و بلوچستان وجود خارجی ندارد.

در همین زمینه و در مورد نام زندانیان دیگری که در اخبار رسانه‌های معاند ذکر شده بود، به صورت چهره به چهره ملاقات صورت گرفته و تحقیق و مصاحبه به عمل آمد که همه آن‌ها هرگونه تعرض یا شکنجه را به شدت تکذیب کرده و از عاملان انتشار این اخبار در شبکه‌های مجازی شکایت داشته‌اند که مراتب و شکایت زندانیان در حضور قاضی ناظر بر زندان، روان شناس و مسوولان زندان صورت جلسه شده است. 

به عنوان مثال در یک نمونه از ادعاهای صورت گرفته عنوان شده بود مددجویی به نام بنیامین مورد ضرب و شتم، شکنجه و تجاوز قرار گرفته و دوبار خودکشی کرده که پس از طرح این موضوع با مددجو و تحقیقات صورت گرفته مشخص شد ادعاهای منتشر شده کاملاً کذب است.

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید