شناسه : 31159
چ, 11/19/1401 - 11:41
نویسنده : استان سیستان و…
عکس

آزادی جمعی از بازداشت‌شدگان اغتشاشات اخیر سیستان و بلوچستان

دادستان عمومی و انقلاب زاهدان گفت: پیرو موافقت حکیمانه رهبر معظم انقلاب با عفو و تخفیف مجازات متهمان و محکومان حوادث اخیر یا پیش از آن که جرائمی مرتکب شده بودند، پرونده‌های بازداشت‌شدگان و به ویژه پرونده‌های متهمان و محکومان اغتشاشات اخیر استان سیستان و بلوچستان مورد بررسی قرار گرفت.

مهدی شمس آبادی اظهار داشت: در آستانه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و پیرو موافقت حکیمانه رهبر معظم انقلاب با عفو و تخفیف مجازات متهمان و محکومان حوادث اخیر یا پیش از آن که جرائمی مرتکب شده بودند، پرونده‌های بازداشت شدگان و به ویژه پرونده‌های متهمان و محکومان اغتشاشات اخیر استان سیستان و بلوچستان مورد بررسی قرار گرفت.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: در این راستا امشب تعدادی از این افراد که مشمول عفو بودند در زاهدان آزاد شدند و روند بررسی پرونده‌ها ادامه دارد تا در فاصله یک هفته آینده همه افرادی که مشمول دستورالعمل عفو رهبری می‌شوند در استان آزاد خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: پرونده افراد آزاد شده در مراحل مختلف قرار داشته به نحوی که برخی در حال رسیدگی بوده و برای برخی پرونده‌ها حکم غیرقطعی صادر شده بود که با توجه به شمول عفو رهبری پرونده‌ها آنها مختومه شده است.

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید