شناسه : 29246
پ, 04/02/1401 - 09:17
نویسنده : استان سیستان و…
عکس

ساختمان پزشکی قانونی سراوان افتتاح می‌شود

مدیرکل پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان گفت: امسال در هفته قوه قضاییه ساختمان پزشکی قانونی سراوان افتتاح خواهد شد که در تلاشیم مرکز دلگان نیز هرچه سریعتر راه اندازی شود.

رضا عبدی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: سال گذشته ۶ هزارو ۸۳۶ نفر در این استان بر اثر تصادف مجروح شده و هزار و ۱۸۲ نفر نیز فوت کردند. 

وی گفت: از میان بیش از ۳۸ هزار پرونده مختومه شده سال گذشته پزشکی قانونی استان حدود ۷۰ پرونده همچنان معوق است.

مدیرکل پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان افزود: متاسفانه از ۲۶ شهرستان استان تنها در هشت شهرستان خدمات پزشکی قانونی ارائه می شود و امسال در هفته قوه قضاییه ساختمان پزشکی قانونی سراوان افتتاح خواهد شد که در تلاشیم مرکز دلگان نیز هرچه سریعتر راه اندازی شود.

وی بیان کرد: پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان جزو چند استان برتر کشور در بحث تجهیزات و نیروهای ماهر و جوان است که روند رو به توسعه خوبی را نیز در پیش گرفته است.

عبدی ادامه داد: اتباع بیگانه هزینه بسیار گزافی را در همه بخش ها به کشور وارد می کنند و جمعیت قابل توجهی از مراجعه کنندگان به پزشکی قانونی را همین اتباع بیگانه تشکیل می دهند که با تعرفه های پایین همانند ایرانی ها خدمات دریافت می کنند.

وی ادامه داد: سال گذشته هشت هزارو ۳۶۰ نفر با موضوع نزاع به پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که از این تعداد ۶ هزارو ۲۴۹ نفر مرد و ۲ هزارو ۱۱۱ نفر زن بودند.

مدیرکل پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: همچنین سال گذشته ۲۵ نفر در سیستان و بلوچستان بر اثر غرق شدگی جان خود را از دست دادند،، آمار فوتی‌های تصادفات استان نیز از ابتدای سال تاکنون در مقایسه با سال گذشته ۲۲ درصد افزایش داشته است.

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)