رئیس‌کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت:

آسیب‌های زیادی دانش آموزان را تهدید می‌کند که باید آنها را از این آسیب‌ها حفظ کنیم.

جوانان و نوجوانان از اولویت مهمی برخوردار هستند هم جمعیت وسیعی را تشکیل می دهند، اقدامات پیشگیرانه خوبی برای حفاظت از قشر جوان و نوجوان کشور در حال انجام است.

رئیس‌کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: آسیب‌های زیادی دانش آموزان را تهدید می‌کند که باید آنها را از این آسیب‌ها حفظ کنیم.
 

 حجت الاسلام ابراهیم حمیدی  در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم سیستان و بلوچستان اظهار کرد: امروز جامعه هدف شورای پیشگیری مشخص است درابتدای شکل گیری این شورا به دنبال جامعه هدف و تمرکز روی مشکلات این جامعه بود.

رئیس‌کل دادگستری سیستان و بلوچستان افزود: برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید تمام تلاش خودمان را به کار گیریم و واقعیت را ببینیم و بر اساس واقعیت برنامه ریزی کنیم، امروز فضای استان بسیار خوب است.

این مسؤول ادامه داد: جوانان و نوجوانان از اولویت مهمی برخوردار هستند هم جمعیت وسیعی را تشکیل می دهند، اقدامات پیشگیرانه خوبی برای حفاظت از قشر جوان و نوجوان کشور در حال انجام است.

وی بیان کرد: اقدامات پیشگیرانه را برای دانش آموزان مقاطع ابتدایی باید با جدیت بسیار زیادی انجام داد زیرا اثرگذاری خوبی خواهد داشت.

حمیدی گفت: آسیب های زیادی دانش آموزان را تهدید می‌کند که باید آنها را از این آسیب‌ها حفظ کنیم آسیب‌هایی که ناشی که عدم تربیت صحیح در خانواده ها است.

وی ادامه داد: امروز آموزش و پرورش با قشری سر و کار دارد که با آسیب وارد مدرسه می شوند که آموزش و پرورش باید این آسیب ها را مدیریت کند.

وی افزود: طرح نماد دقیقا یکی از طرح های مهم است که بسیار نتیجه بخش خواهد بود و آثار آن را در جامعه خواهیم دید.

رئیس‌کل دادگستری سیستان و بلوچستان در خصوص دادگاه درمان مدار نیز افزود: باید ادارات متولی همکاری لازم را داشته باشند زیرساخت آن در قانون فراهم است و مجازات‌های جایگزین حبس در قانون وجود دارد و می تواند از اقدامات تربیتی جایگزین مجازات حبس استفاده کند.

این مسؤول اضافه کرد:  در خصوص طرح کاداستر نیز گفت: این می‌تواند پیشگیرانه باشد و دعاوی اختلافات ملکی با اجرای این طرح کاهش می یابد.

وی در ادامه بر همکاری بیش از پیش صدا و سیمای استان در خصوص پخش برنامه های مرتبط با پیشگیری از وقوع جرم تاکید کرد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.