سازمان بسیج حقوق دانان استان سیستان و بلوچستان؛

بررسی های آسیب های حقوقی و اجتماعی طلاق با شرکت ائمه جمعه و جماعات مساجد شهرستان زاهدان به مناسبت هفته مبارک بسیج برگزار گردید.

مسئول سازمان بسج حقوقدانان :در تلاشیم تا با همکاری مساجد طرح هر مسجد یک حقوقدان را اجرا کنیم.

مسئول بسیج حقوقدانان سپاه سلمان استان  اظهار داشت: باتوجه به دغدغه مقام معظم رهبری (مدظله) نسبت به معضل طلاق و تبعات آن در جامعه همایش تخصصی بررسی آسیب‌های حقوقی و اجتماعی طلاق با همکاری دادگستری و حضور ائمه جمعه برگزار شد.

رضالکزایی با اشاره به اینکه آموزش و آگاه سازی مردم نسبت به این معضل موجب کنترل این آسیب در جامعه می‌شود، افزود: با توجه به اهمیت موضوع برگزاری همایش وکارگاه‌های آموزشی علاوه برزاهدان در شهر‌های زابل، زهک و ایرانشهر در دستور کار قرار گرفته است. وی تصریح کرد: یکی از اقدامات مهم در این بخش آگاهی بخشی به مردم و ارائه مشاوره رایگان به شهروندان است. وی با اشاره به اینکه مساجد بستری برای آگاه سازی مردم هستند ادامه داد: در تلاشیم تا با همکاری مساجد طرح هر مسجد یک حقوقدان را اجرا کنیم. مسئول بسیج حقوقدانان سپاه سلمان استان گفت:: بسیج حقوقدانان یکی از اقشار ۲۲ گانه بسیج است که در سال ۹۰ در استان راه اندازی شده است. لکزایی افزود: حقوقدانان، قضات، وکلا، سردفتران، معاونان و مشاورران حقوقی زیر مجموعه بسیج حقوقدانان هستند. وی تصریح کرد: جذب، تشکیل و راه اندازی انجمن‌های علمی، برگزاری کارگاه‌های علمی، جذب و توانمندسازی اعضاء، برگزاری یادواره شهدا و جشنواره‌های علمی و نشست‌ها از جمله برنامه‌های بسبج حقوقدانان در طول سال است. وی با قدردانی از اداره کل اوقاف و خیریه استان بیان کرد: وقف سرمایه‌ای جاویدان است و می‌توان با وقف اماکنی برای امور فرهنگی، مشاوره و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در نظر گرفت.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.