شناسه : 27659
س., 11/23/2021 - 08:53
نویسنده : adminsb

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج حقوقدانان استان، ابوالحسن رضایی در مراسم آزادسازی زندانیان معسر در سیستان و بلوچستان اظهار کرد: تلاش ما این است تا با کمک خیرین بتوانیم زمینه آزادسازی تمامی زندانیان جرایم غیرعمد را فراهم کنیم و هفته بسیج یکی از درخشان ترین برگ های زرین انقلاب است؛ امروز کارکرد بسیج و برکات آن بر هیچ کس پوشیده نیست.

وی تصریح کرد: بسیج نهادی انقلابی از بتن و بدنه مردم و برای نیازهای انقلاب و گره گشای مشکلات فراروی کشور در عرصه‌های مختلف است.

این مسئول ادامه داد: سازمان بسیج حقوقدانان به عنوان یکی از رده‌های تحت امر سپاه استان به منظور برقراری عدالت و مبارزه با فساد و با هدف تربیت نیروهای تراز انقلاب به منظور شناخت بیشتر جامعه از حقوق قانونی و حق خود ایجاد شده و در زمینه آگاه سازی های حقوقی در مساجد، میعادگاه های نمازهای جمعه، مشاوره به زندانیان و در جهت رفع موانع حقوقی تولید و آزادسازی زندانیان معسر گام‌های موثری برداشته است.

وی افزود: با ابلاغ کمک مومنانه از سوی مقام معظم رهبری از نیمه شعبان سال گذشته این سازمان در کنار سایر سازمانها با تهیه و توزیع بسته های معیشتی، بهداشتی و حمایتی با اجرای کمک‌های مومنانه از سوی خیرین و با کمک شوراهای حل اختلاف و استفاده از بستر معتمدین و ریش سفیدان موفق به آزادسازی تعداد ۸۲ نفر از زندانیان معسر شده است.

رضایی اظهار کرد: از ابتدای سال جاری نیز با پیگیری‌هایی که از سوی سازمان بسیج حقوقدانان استان صورت گرفته و با جذب مبلغ ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و همچنین دریافت کمک‌های انسان‌دوستانه از سوی خیرین با جذب مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال از طریق استان و استفاده از بستر ریش‌سفیدان و معتمدین و شورای حل اختلاف با جمع آوری قریب به ۵ میلیارد ریال اعتبار زمینه آزادسازی ۵۹ نفر از زندانیان معسر را فراهم آورده که از این تعداد ۳۵ نفر در هفته مبارک بسیج آزاد و به آغوش خانواده ها بازگشتند.

جانشین فرمانده سپاه سلمان استان در این مراسم با اشاره به فرامین امام راحل مبنی بر اینکه "بسیج شجره طیبه است"، گفت: باید در تمام زمینه ها خیرات و برکات بسیج جاری و ساری باشد چرا که بسیج دریای بیکران است.

سردار پرویز آبسالان با بیان اینکه تاکنون در هر صحنه ای که بسیج وارد شده کارنامه ای درخشان از خود برجای گذاشته است، افزود: با تفکر بسیجی و توکل بر خدا در دفاع مقدس توانستیم هشت سال جنگ تحمیلی را با عزت و اقتدار پشت سرگذاشته و امروز به واسطه آن رشادت ها و پیروزی‌های رزمندگان در دفاع مقدس در دنیا حرف ها برای گفتن داریم و دارای عزت، اقتدار و امنیت هستیم.

به گفته وی، پس از دوران دفاع مقدس نیز بسیج نقش آفرینی کرده و در عرصه‌های مختلف برکات آن در همه شئونات زندگی به خوبی جلوه کرده است.

این مسئول ادامه داد: آزادسازی زندانیان معسری که مشکل دارند اتفاق خوبی است که رقم خورده و امسال در چهل و دومین سالگرد بسیج ۳۵ نفر به همت بسیج حقوقدانان از بند اسارت رها می شوند.

محمدحسین خسروی، مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان نیز بیان کرد: در راستای اجرای طرح آزادسازی زندانیان در سطح استان تعداد ۱۱۵ نفر زندانی معسر وجود دارد که به صورت عمد و غیرعمد در زندانها بوده، از این تعداد ۳۰ نفر غیر عمد و مابقی عمدی در حال تحمل جرم هستند.

وی افزود: به مناسبت هفته بسیج در این راستا با کمک سازمان بسیج حقوقدانان توانستیم تعدادی از زندانیان معسر را آزاد و با آغوش خانواده و جامعه برگردانیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه ستاد دیه در بحث جرایم غیر عمد هیچ مشکلی ندارد، گفت: در سال گذشته کمترین معرفی به زندان در بحث محکومیت های مالی و غیر عمد مربوط به سیستان وبلوچستان بود که در این خصوص رتبه یک کشوری را کسب کرده، از سوی دیگر در جذب کمک های مردمی نیز رتبه های اولیه کشور را به این خطه اختصاص دارد.

همزمان با چهل و دومین سالگرد هفته بسیج مستضعفین و در راستای اجرای مرحله هشتم نهضت سراسری کمک مومنانه؛ مراسم اجرای نوبت چهارم آزادسازی چهار هزار نفر از زندانیان جرائم غیرعمد در سراسر کشور به صورت ارتباط تصویری برگزار شد.

به گزارش فارس، معسر به کسانی گفته می شود که به واسطه نداشتن دارایی یا دسترسی نداشتن به مالش توانایی پرداخت هزینه محاکمه (هزینه دادرسی) یا دیون خود را ندارند.

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید