شناسه : 27632
ی., 11/21/2021 - 07:50
نویسنده : adminsb

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج حقوقدانان استان، آیت‌الله ‌مصطفی محامی در دیدار اعضای ستاد هفته بسیج استان ضمن اشاره به قدر شناسی مردم ایران اسلامی نسبت به زحمات و تلاش های بسیج و بسیجیان گفت: بسیج شجره طیبه ای است که آثار و برکات خود را از بدو تاسیس نشان داده و حضرت امام خمینی(ره) با نگاه والا و دور اندیش خود دستور تاسیس آن را صادر نمود.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان افزود: ایمان، باور و اعتقاد قلبی تنها به حرف نیست بلکه باید به صورت جمعی پا به کار و به دنبال کارهای خیر باشند و چنین جمعی تنها به خود بسنده نکرده و نسبت به همدیگر احساس مسئولیت نموده و توصیه به صبر می کنند.

وی ادامه داد: تدبیر امام خمینی(ره) در تشکیل بسیج کاری استثنایی و همراه با ساختار شکنی بود و بسیجیان با عرفان و اعتقادات خود پا به میدان جنگ نهاده و با تقدیم جان خود عامل پیروزی انقلاب اسلامی شدند و چنین چیزی وجه تمایز نیروهای ما نسبت به جبهه دشمن بود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اظهار داشت: در اوایل دوران انقلاب بسیج نسخه شفابخش کشور بود و در شرایط کنونی نیز بسیج باید نسخه برون رفت از مشکلات باشد و نسائل کشور در زمینه‌های نظامی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی نیازمند بسیج و روحیه بسیجی است.

وی گفت: بسیج راه میانبری است که در جبهه های مختلف ما را به مقصد می رساند و باید برای تحفظ روحیه بسیجی و نشر این ارزش ها در سطح جامعه تلاش کنیم.

آیت‌الله بیان کرد: تقدیر از بسیجیان و نشر ارزش های بسیجی مختص به همین هفته نیست بلکه این کار باید در طول سال ادامه یابد و بسیج حضوری مشکل گشا و کارآمد در عرصه های مختلف داشته باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان تصریح کرد: بیشترین تبلیغ برای بسیج فراهم کردن زمینه ورود بسیجیان و نقش آفرینی در عرصه های مختلف است.

وی ادامه داد: در دوران انقلاب مردم همانند سیلی خروشان وارد بسیج شده و عامل حل مشکلات بودند که در حال حاضر نیز بسیج باید از دل مردم برخاسته و نتیجه کار آن هم مشکل گشایی برای مردم باشد. 

نماینده مقام معظم رهبری در سیستان‌وبلوچستان اظهار داشت: در شرایط کنونی باید موقعیت خود را به خوبی تشخیص داده و بدانیم که دشمن از کجا به دنبال آسیب رساندن به ماست و برای رفع این خلأها تلاش کنیم.

وی گفت: در شرایط کنونی نقاط حمله دشمن در مباحث فرهنگی، فضای مجازی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی است و دشمن در صدد آن است که به تدریج مردم را تحت فشار و مجبور به تسلیم کنند.

آیت‌الله محامی خواستار حضور جدی بسیج در این عرصه های مختلف شد و بیان کرد: اقدامات خوبی در عرصه محرومیت زدایی صورت گرفته اما چنین فعالیت هایی جنبه تسکین دهنده داشته و باید بسیج زمینه‌ساز حضور خود مردم در جبهه اقتصاد شود و مسئولان نیز زمینه سازی و سازمان دهی لازم را انجام دهند.

امام جمعه زاهدان خاطرنشان کرد: گاهی برخی مشکلات حاصل بی تدبیری خود ماست که در چنین صورتی مایه تاسف قرار می گیرد و باید در این راستا تلاش کرده و بسیج را از خود دانسته و از آن دفاع و پشتیبانی کنیم.

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید