شناسه : 26786
د., 07/12/2021 - 14:28
نویسنده : adminsb

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج حقوقدانان استان سیستان و بلوچستان، حجاب، فریضه ای الهی است که موجب حفظ عزت و کرامت زنان و صیانت از حریم و شخصیت انسانی و ارزشگذاری به مقام آنان می‌گردد. حجاب، ارزشی است، منطبق با طبیعت انسان که برای دستیابی به کمال و رشد شخصیت انسانی فرض شده است تا سلامت و آرامش جامعه، محقق گردد.

انسان ها به طور ذاتی و فطری الگوپذیر بوده و مایلند، ارزش‌ها و ایده های باورمند خود را در جامعه جستجو کنند و از آنجایی که فرهنگ عفاف و حجاب می تواند به عنوان یک محرک موثر در جامعه، ضامن دستیابی به اوج کمال و یا رسیدن به زوال و نابودی باشد، این الگو را باید به سوی آمال متعالی سوق داد. لذا، در ترویج و گسترش حجاب و عفاف لازم است تا با اقدامات برنامه ریزی شده و بهره جستن از نماد و الگوهای شایسته که از مهمترین مصادیق آنها، ایجاد تنوع در پوشش اسلامی برای بانوان ایران زمین است، در این راستا گام برداشت .

سازمان بسیج حقوقدانان اسان، فرارسیدن هفته ترویج عفاف و حجاب را به همه بانوان شریف و مؤمن ایران اسلامی ، تبریک عرض نموده، توفیق روزافزون همگان را در سایه رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و تحقق اهداف دولت تدبیر و امید، در راستای اشاعه فرهنگ عفاف و حجاب و تلاش در جهت ارتقاء کیفی آن در جامعه که سلامت رفتار و کردار جوانان این مرز و بوم  و صیانت حریم خانواده را تضمین می نماید، از درگاه ایزد منان، مسألت دارد.

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید