شناسه : 26180
س., 03/30/2021 - 09:53
نویسنده : adminsb

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج حقوقدانان استان سیستان و بلوچستان، پاسدار محمد مهجوری در آیین ارسال پنجمین محموله کمک های خیرین و مردم شهر اراک و اعزام گروه های جهادی به مناطق محروم سیستان و بلوچستان اظهار کرد:  یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی طنین انداز کردن فرهنگ جهادی در جامعه بود که از دفاع مقدس شروع شده و امروز خوشبختانه جوانان با این فرهنگ آمیخته شده اند.

وی افزود: گروه های جهادی با مولفه های ایمان به خدا، مجاهدت، به کارگیری همت و بصیرت به دنبال عملیاتی کردن بیانات مقام معظم رهبری هستند و بیانات ایشان را همچون چراغی پرفروغ همواره در مسیر می بینند.

مهجوری بیان کرد: طی این سال ها نتایج اردوهای جهادی و حرکت هایی که در این قالب انجام می‌شود به وضوح ثابت کرده اینگونه حرکت ها بستری اثرگذار و فناوری برای تربیت جوانان کشور و ساختن آنها جهت حرکت در آینده است.

وی گفت: گروه های جهادی به عنوان سفیران تلاش و خدمت رسانی به دنبال توسعه این حرکت های ارزشمند هستند و این توسعه هم از نظر وسعت جغرافیایی و هم از نظر کیفیت و کمیت عرصه های فعالیتی است.

فرمانده سپاه ناحیه اراک افزود: از سال گذشته با توجه به اعلام آمادگی که برخی از خیرین و مردم برای کمک و خدمت رسانی به مناطق محروم سیستان و بلوچستان داشتند گروه های جهادی شهر اراک برای خدمت به این مناطق سازماندهی شدند که طی مراحل مختلف علاوه بر ارسال کمک های خیرین و مردم شهر استان مرکزی در این مناطق حضور پیدا کردند.

وی گفت: در ایام نوروز سال ۱۴۰۰ پنجمین مرحله از ارسال کمک های مردمی و خیرین استان مرکزی و شهر اراک به مناطق استان سیستان و بلوچستان انجام و در این مرحله بیش از ۶۰ میلیون تومان کمک به این مناطق هدایت شد.

فرمانده سپاه ناحیه اراک ادامه داد: جمعا طی ۵ مرحله بیش از ۶ میلیارد تومان توسط خیرین و مردم استان مرکزی برای مردم استان سیستان و بلوچستان ارسال شده و سعی داریم این اقدامات ارزشمند ادامه پیدا کند.

وی اضافه کرد: ۳ گروه جهادی شهدای اراک، شهید آهنگرانی و شهید لاجوردی به طور ثابت در طول سال و ۲ گروه جهادی با ۵ اکیپ تخصصی در ایام نوروز سال ۱۴۰۰ در مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان به ولی نعمتان انقلاب خدمت رسانی می کنند.

فرمانده سپاه ناحیه اراک گفت: عمده فعالیت های گروه های جهادی در قالب خدمات فرهنگی؛ جشن ها و برگزاری مراسمات مناسبتی، پزشکی؛ خدمات دندان پزشکی و ویزیت رایگان، عمرانی؛ ساخت و سازها و تعمیرات و محرومیت زدایی شامل تهیه و توزیع بسته های کمک مومنانه و سایر خدمات است.

مهجوری افزود: طی اعزام چندین مرحله از گروه های جهادی و کمک های مردم و خیرین شناسایی خوبی از نیازمندی ها و خلاء ها در این مناطق انجام شده که امروز مهم ترین نیازمندی و خلاء این مناطق خدمات پزشکی و درمانی است.

فرمانده سپاه ناحیه اراک گفت: از همین جا از کلیه پزشکان، پرستاران و همه مدافعان عرصه سلامت درخواست می کنیم که در صورت امکان در قالب گروه های جهادی شهید رهنمون در این مناطق حضور پیدا کنند تا بتوانیم به مردم عزیز این مناطق خدمات بهتری ارائه کنیم.

وی ادامه داد: حضور و ارسال کمک های خیرین و مردم به مناطق محروم سیستان و بلوچستان به درخواست و نیت های خیرخواهانه خیرین و مردم انجام شده و بیش از ۷ گروه جهادی در ایام نوروز در شهر اراک خدمت رسانی می کنند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید