شناسه : 26045
ی., 02/28/2021 - 11:44
نویسنده : adminsb

به گزارش روابط عمومی  سازمان بسیج حقوقدانان استان ، حجت الاسلام حمید رضا بندانی اظهار کرد: سیستان و بلوچستان استانی است که نقش بزرگان، معتمدان و ریش سفیدان در آن از جایگاه والایی برخوردار است و معتمدان در استان همواره یاری گر و پشتوانه دستگاه قضایی بوده اند.

وی افزود: در همین راستا از ابتدای امسال تاکنون پرونده های زیادی با موضوعات اختلافات طایفه ای منجر به قتل با تلاش بزرگان، معتمدان و رئیش سفیدان به سازش ختم شده است که طی روز های اخیر نیز یک مورد دیگر از این پرونده ها به سازش ختم شد.

بندانی ادامه داد: در یک اختلاف طایفه ای در شهرستان کنارک یک نفر به قتل می رسد که پس از دستگیری قاتل اقدامات قانونی و قضایی انجام و نهایتا پرونده تشکیل و پس از طی موارد قانونی حکم قصاص برای قاتل صادر می شود.

در همین راستا قبل از اجرای حکم قصاص، پرونده به شورای حل اختلاف شماره 2 کهیر شهرستان کنارک ارجاع تا اقدامات لازم در راستای ایجاد صلح و سازش بین طرفین پرونده صورت گیرد.

همزمان با ورود پرونده تلاش ها در این زمینه آغاز شد و پس از برگزاری جلسات متعدد اعضای شورای حل اختلاف شماره 2 کهیر با اصحاب پرونده و تلاش ریش سفیدان و معتمدان محلی  اختلافات موجود به سازش ختم شده  و اولیای دم مقتول نسبت به قاتل رضایت خود را اعلام کردند.

بندانی در ادامه از تلاش های اعضای شورای حل اختلاف برای به نتیجه رساندن این پرونده قدردانی کرد.

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید