"بررسی ابعاد حقوقی فاجعه منا"

کتاب «بررسی ابعاد حقوقی فاجعه منا » به همت سازمان بسیج حقوق دانان و با همکاری بنیاد صیانت از حقوق شهروندی و انتشارات پژواک عدالت تدوین شده و با هدف بررسی این فاجعه و بسترسازی حقوقی و قضایی و فقهی آن در ۱۲۰ صفحه و چهار فصل شامل: مسئولیت بین المللی دولت عربستان به عنوان دولت میزبان در تضمین حقوق عمومی زائران، بررسی محتوایی حقوقی کمک به آسیبدیدگان با تایید بر فاجعه منا، بستر حمایتی از حجاج آسیب دیده در پرتو مسئولیت بین المللی دولت عربستان، تاملی بر سازو کار های حقوقی حل و فصل کردن مسالمت آمیز اختلاف ایران و عربستان در خصوص فاجعه منا؛ به چاپ رسیده است.

ادله اثبات علمی نوین از منظر فقه امامیه و حقوق کیفری

کتاب "ادله اثبات علمی نوین از منظر فقه امامیه و حقوق کیفری " گفتارهایی است پیرامون ادله اثبات علمی و نوین جرم در راستای تحقق عدالت کیفری به قلم مصطفی اربابی عضو شواری عالی سازمان بسیج حقوق دانان سیستان و بلوچستان می باشد.

این کتاب در ۱۰۲ صفحه و در سه فصل شامل: ۱- کلیات ۲- بررسی اعتبار ادله اثبات علمی نوین ۳- قلمرو اعتبار ادله علمی اثبات جرم، به نگارش درآمده و درسال ۱۳۹۴در تعداد ۱۰۰۰ نسخه و با قیمت ۹۰۰۰ تومان منتشر شده است.

گفتنی است علاقه مندان می توانند جهت خریداری این محصول با شماره ۳۳۳۱۵۲۹۷  سازمان بسیج حقوق دانان  سیستان و بلوچستان تماس حاصل نمایند.

حقوق دفاعی متهم در مرحله بازجویی در قانون آیین دادرسی کیفری ۹۲

مقاله مذکور توسط حقوقدان بسیجی حامد محمد قاسمی به تحریر درآمده است، وی عضو کانون بسیج حقوقدانان ایرانشهر و  کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی است.

جکیده مقاله

آشنایی با مباحث کیفری جرائم و مجازاتها آیین دادرسی کیفری

دفتر ششم  مجموعه کتب حقوق برای همه  با عنوان " آشنایی با مباحث کیفری جرائم و مجازات ها آیین دادرسی کیفری" گفتار هایی است پیرامون آیین دادرسی کیفری  که  به  قلم محمد پارسا و مهدی زارعی  پیزادانی  و به همت سازمان بسیج حقوق دانان تدوین گردیده و به چاپ رسیده است.

دانلود رایگان کتاب حقوق بشر آمریکایی(۲) از اپلیکیشن طاقچه

هم زمان با هفته حقوق بشر کتاب «حقوق بشر آمریکایی(۲)» اثری از امیر حسین بهزادی که در سال ۱۳۹۴ و به همت سازمان بسیج حقوق دانان به چاپ رسیده، در اپلیکیشن طاقچه به صورت رایگان بارگذاری شد.

حقوق بشر آمریکایی

هم زمان با هفته حقوق بشر کتاب «حقوق بشر آمریکایی(۱)» اثری از سجاد خدری که در سال ۱۳۹۴ و به همت سازمان بسیج حقوق دانان به چاپ رسیده، در اپلیکیشن طاقچه به صورت رایگان بارگذاری شد.

الزامات حقوقی تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی

کتاب "الزامات حقوقی تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی" گفتار هایی است پیرامون تحقق اقتصاد مقاومتی که به قلم دکترعلی بهادری و علی فتاحی زفرقندی و به همت سازمان بسیج حقوق دانان و انتشارات پژواک عدالت به چاپ رسیده است.

این کتاب در ۷۲ صفحه و در سه مبحث شامل: ۱- چهارچوب مفهومی ۲- ماهیت و جایگاه سیلست های کلی اقتصاد مقاومتی ۳- اصول و شاخصه های سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، به نگارش درآمده و در بهار ۱۳۹۵ در تعداد ۱۰۰۰ نسخه و با قیمت ۴۵۰۰تومان منتشر شده است.

در بخشی از کتاب می خوانیم:

نبوت در قرآن

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج حقوق دانان، کتاب «نبوت در قرآن» که از مجموعه کتب اندیشه ولایت گزیده بخش سوم و خلاصه برگزیده کتاب «طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن» که به تبیین مباحث عمیق رهبر معظم انقلاب پیرامون تذکرات و مباحث نبوت در قرآن بر اساس روشی نو پرداخته منتشر شد.

الزامات حقوقی سیاست های کلی برنامه ششم توسعه

سازمان بسیج حقوق دانان در راستای بررسی ابعاد حقوقی سیاست های کلی برنامه ششم توسعه اقدام به برگزاری همایشی با عنوان "الزامات حقوقی سیاست های کلی برنامه ششم توسعه" نموده است.

کتاب "الزامات حقوقی برنامه ششم توسعه" در چهار بخش شامل:۱ -  کمیته های تخصصی همایش ۲- تولیدات دفاتر دبیرخانه های همایش ۳- آثار پذیرفته شدگان ۴- کادر علمی و اجرایی همایش، به همت پژوهشکده سازمان بسیج حقوق دانان تدوین شده و در ۱۰۰۰ نسخه به چاپ رسیده است.

علاقه مندان می توانند برای دریافت این کتاب به روی گزینه دانلود کلیک نمایند.

دانلود

ولایت در قرآن

کتاب«ولایت در قرآن» از مجموعه کتب اندیشه ولایت گزیده بخش چهارم؛ خلاصه برگزیده و منسجم کتاب «طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن» است که به تبیین مباحث عمیق رهبر معظم انقلاب در ماه مبارک رمضان سال ۱۳۵۳ ه.ش پیرامون تذکرات و مباحث ولایت در قرآن بر اساس روشی نو، اصول اساسی و بنیادین اسلام مبتنی بر قرآن کریم پرداخته است.

صفحات